Pompeo sa stretne s Putinom, diskutovať budú o kontrole zbraní aj o kríze vo Venezuele

MOSKVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin bude v utorok s americkým ministrom zahraničia Mikeom Pompeom diskutovať o kontrole zbraní aj o Iráne. Informoval o tom Kremeľ.

Budú sa venovať aj Severnej Kórey

Pompeo pricestuje v utorok do čiernomorského letoviska Soči na rokovania so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom. Následne sa má stretnúť aj s Putinom.

Prezidentov hovorca Dmitrij Peskov novinárom povedal, že schôdzka sa okrem kontroly zbraní zameria aj na Irán, Sýriu, krízu vo Venezuele či severokórejský jadrový program.

Putin navštívi vojenskú továreň

Pompeo v tweete pred odchodom do Ruska uviedol, že Moskva a Washington sa v niektorých z tém zhodujú a v iných nezhodujú. Dodal však, že je „našou zodpovednosťou nájsť cestu vpred„.

Putin pred stretnutím s Pompeom navštívi vojenskú továreň na juhu krajiny, kde sa vyrábajú niektoré z najmodernejších ruských bojových stíhačiek.

Na otázku, či sa táto návšteva uskutoční zámerne v čase Pompeovho príchodu, Putin odpovedal, že ide o bežnú pracovnú cestu a nikomu tým žiadny „odkaz“ nevysiela.

Viac k témam: Irán, Severná Kórea, Sýria, Venezuela, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Pompeo sa stretne s Putinom, diskutovať budú o kontrole zbraní aj o kríze vo Venezuele © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.