Úvod  >  Článok:  Porošenko chce zostať ukrajinským prezidentom, rozhodol sa kandidovať vo voľbách

Porošenko chce zostať ukrajinským prezidentom, rozhodol sa kandidovať vo voľbách

KYJEV 29. januára (WebNoviny.sk) – Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa bude uchádzať o znovuzvolenie v marcových prezidentských voľbách. Svoju opätovnú kandidatúru oznámil oficiálne v utorok.

Už dlho pred formálnym ohlásením kandidatúry sa 53-ročný prezident usiloval pozdvihnúť svoju klesajúcu popularitu podporou snáh ukrajinskej cirkvi o nezávislosť. Porošenkova najvážnejšia protikandidátka Julija Tymošenková vstúpila do predvolebného boja minulý týždeň.

Prisľúbila, že sa bude usilovať znovu získať kontrolu nad Krymom, ktorý anektovalo Rusko, ako aj separatistickými oblasťami na východe Ukrajiny. Expremiérka zároveň obvinila Porošenka a predstaviteľov jeho vlády, že z pokračujúceho konfliktu profitujú.

Prieskumy verejnej mienky 58-ročnú političku opakovane označujú za favoritku prezidentských volieb naplánovaných na 31. marca. Prezident sa na Ukrajine volí na päťročné funkčné obdobie.

Viac k témam: prezidentské voľby na Ukrajine
Zdroj: Webnoviny.sk – Porošenko chce zostať ukrajinským prezidentom, rozhodol sa kandidovať vo voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním