Úvod  >  Článok:  Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

PREŠOV 19. júna (WebNoviny.sk) – Mestom Prešov sa v stredu popoludní prehnala intenzívna búrka. Počas takmer hodinu trvajúceho silného dažďa spadlo v meste 16,5 milimetra zrážok, ktoré spôsobili viaceré komplikácie. Tie si vyžiadali zásah prešovských hasičov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, v teréne bola desať hasičov s tromi kusmi techniky, ktorí odčerpávali vodu zo suterénov rodinných a bytových domov na uliciach Záhradná, Odborárska a Levočská. Dobrovoľní hasiči zasahovali aj na ulici Gorkého.

V lokalite Za kalváriou nestíhala kanalizácia odvádzať vodu, problém riešila spoločnosť MP Kanal. Voda sa valila aj historickým centrom mesta, rovnako ako počas nedávnej búrky na ulici Jarková a Floriánova. „Doteraz neboli hlásené žiadne spadnuté stromy, ktoré by bolo potrebné odstrániť. Aktuálne však dážď ustal a situácia je stabilizovaná,“ dodala Peknušiaková.

Viac k témam: búrka, počasie, silné búrky, silný dážď
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním