Prezident IIHF je spokojný s pripravenosťou bratislavskej arény na MS v hokeji 2019

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel počas pondelňajšej návštevy Bratislavy vyjadril spokojnosť s pripravenosťou Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ktorý bude od 10. do 26. mája hostiť tohtoročný svetový šampionát.

Perfektná aréna pre majstrovstvá sveta

Šesťdesiatdeväťročný Švajčiar pricestoval do slovenskej metropoly aj s generálnym sekretárom IIHF Horstom Lichtnerom a popoludní má naplánované stretnutie s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim a primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.

„Je to perfektná aréna pre majstrovstvá sveta. Sú tu napr. dobré tréningové plochy a priestory pre VIP hostí, čo predstavuje ideálne podmienky pre organizáciu tohto podujatia,“ pochvaľoval si pred novinármi Fasel, ktorý sa teší na nachádzajúce MS.

„Slovensko je určite hokejovou krajinou a má výborných fanúšikov. Bratislava je pekné mesto a ja verím, že doň príde veľa priaznivcov z rôznych krajín. Uvidíme, akí hráči sa predstavia na turnaji aj vzhľadom na vývoj v play-off NHL. Dúfam, že sa na MS ukáže čo najviac svetových hviezd. Potom to bude zážitok pre divákov z celého sveta,“ pokračoval.

Slováci v košickej základnej skupine

Rodák z Fribourgu je na čele IIHF od roku 1994, a tak v tejto pozícii už absolvoval aj premiérový svetový šampionát elitnej kategórie na Slovensku, ktorý sa uskutočnil pred ôsmimi rokmi. Preto sa nevyhol malému porovnávaniu.

„Oproti roku 2011 je rozdiel v tom, že slovenský národný tím bude mať základnú skupinu v Košiciach a nie v Bratislave. Bude to tu viac medzinárodné, pretože v Bratislave budú hrať prím fanúšikovia z Česka a Ruska. Myslím si však, že napriek tomu bude mať turnaj na Slovensku úspech,“ vyjadril sa Fasel, ktorého čaká v priebehu turnaja tradične nabitý program.

„Určite nebudem chýbať na slávnostnom otvorení v Košiciach a potom absolvujem počas MS viacero stretnutí s rôznymi ľuďmi. Zároveň sa budeme pripravovať na kongres IIHF,“ dodal.

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident IIHF je spokojný s pripravenosťou bratislavskej arény na MS v hokeji 2019 © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.