Prezident Trump nesmie blokovať svojich kritikov na Twitteri, podľa súdu porušuje ústavu

Share

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump nesmie blokovať svojich kritikov na Twitteri. Rozhodol o tom v utorok Federálny odvolací súd v New Yorku.

Potvrdil tak vlaňajší verdikt súdu nižšej inštancie, podľa ktorého Trump blokovaním kritikov porušuje prvý dodatok americkej ústavy o slobode prejavu. Ministerstvo spravodlivosti sa k rozhodnutiu zatiaľ nevyjadrilo.

Súd rozhodol v prospech združenia Knight First Amendment Institute z Kolumbijskej univerzity v New Yorku. Združenie podalo žalobu v mene siedmich osôb, ktoré Trump zablokoval, pretože kritizovali jeho politiku.

Trump má na Twitteri vyše 60 miliónov sledovateľov. Čo sa týka používania sociálnych médií, je priekopníkom medzi politikmi. Tweety chrlí denne a vo veľkých množstvách, pričom začína často už skoro ráno. Sledujú ho preto nielen jeho prívrženci a odporcovia, ale aj iní svetoví politici či médiá.

Viac k témam: americký prezident, Twitter
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump nesmie blokovať svojich kritikov na Twitteri, podľa súdu porušuje ústavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.