Prezidentka Čaputová prijala holandského kráľa Viliama-Alexandra s manželkou, čaká ich nabitý program (video+foto)

7.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok predpoludním prijala na trojdňovej oficiálnej návšteve Slovenska holandský kráľovský pár, kráľa Viliama-Alexandra a kráľovnú Maximu. Je to prvá kráľovská návšteva na Slovensku po takmer po 13 rokoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová prijala holandského kráľa a kráľovnú (fotografie)

Slávnostný ceremoniál po príchode holandského kráľovského páru do Prezidentského paláca začal prehliadkou čestnej stráže na nádvorí paláca. Slovensko a Holandsko spájajú spoločné hodnoty a priority, bilaterálna spolupráca, ako aj partnerstvo v rámci Európskej únie a NATO. V tlačovej správe to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hlavnými témami kráľovskej návštevy budú otázky právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti. Po slávnostnom prijatí sa v krátkom rozhovore stretli kráľ Viliam-Alexander s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Popoludní si kráľovský pár uctí pamiatku obetí totality pri pamätníku Brána slobody na Devíne a prejde sa historickým centrom Bratislavy v sprievode primátora Matúša Valla. Spolu s prezidentkou SR si kráľovský pár uctí aj pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri pamätníku na Námestí SNP.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prvý deň návštevy vyvrcholí štátnou večerou podávanou prezidentkou SR na počesť holandského kráľovského páru v Slovenskej filharmónii.

Viac k témam: Holandská kráľovská rodina, holandský kráľ, oficiálna návšteva, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová prijala holandského kráľa Viliama-Alexandra s manželkou, čaká ich nabitý program (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.