Úvod  >  Článok:  Pri Charkove sa zrútilo vojenské lietadlo, na palube boli študenti leteckej univerzity (video+foto)

Pri Charkove sa zrútilo vojenské lietadlo, na palube boli študenti leteckej univerzity (video+foto)

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Najmenej 22 ľudí vrátane študentov leteckej školy zahynulo a ďalšie dve osoby utrpeli ťažké zranenia pri piatkovej havárii lietadla ukrajinského letectva.

Ako informovalo tamojšie ministerstvo vnútra, stroj Antonov-26 sa zrútil neďaleko Charkova na východe krajiny. Lietadlo sa zrútilo okolo 20:50 miestneho času (19:50 SEČ) dva kilometre od vojenskej leteckej základne Čugujev.

Námestník ukrajinského ministra vnútra Anton Geraščenko uviedol, že príčinu nešťastia stále vyšetrujú. „Väčšina mŕtvych boli študenti Charkovskej národnej leteckej univerzity,“ uvádza sa vo vyhlásení vzdušných síl. Na palube sa nachádzalo 27 osôb – dvadsať študentov a sedem členov posádky. Po nezvestných naďalej pátrajú.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij opísal nehodu ako „strašnú tragédiu“ a uviedol, že v sobotu odcestuje do Charkovského regiónu. „Urgentne vytvárame komisiu na vyšetrovanie všetkých okolností a príčin tragédie,“ napísal na Facebooku.

Viac k témam: havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Charkove sa zrútilo vojenské lietadlo, na palube boli študenti leteckej univerzity (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním