Priebeh pretekov nebol veľmi pre mňa, hodnotí Sagan náročnú klasiku Valónsky šíp

HUY 24. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe nezvládol druhé podujatie po sebe. Po nedeľňajšej klasike Amstel Gold Race, v stredu nedokončil Valónsky šíp v Belgicku.

Chýbala energia

Sagan približne 35 km pred cieľom zvoľnil tempo a bolo zrejmé, že nebude mať energiu na boj o popredné priečky. Napokon z pretekov odstúpil.

„Priebeh pretekov nebol veľmi pre mňa. Snažil som sa skôr pomôcť tímu ako sa dalo a dotiahnuť chalanov dopredu, keď to bolo potrebné,“ povedal Peter Sagan v rozhovore pre RTVS.

Náročnú ardenskú klasiku napokon dokončilo iba 102 z pôvodného počtu 175 cyklistov na štarte. Pre Sagana bol Valónsky šíp prípravou na nedeľňajší monument Liége-Batogne-Liége, kde sa predstaví vôbec po prvý raz.

Tesné víťazstvo Alaphilippa

Na pretekoch po roku opäť triumfoval francúzsky cyklista Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors.

V záverečnom súboji na vrchole obávanej cyklistickej steny Mur de Huy Alaphilippe tesne zdolal Dána Jakoba Fuglsanga (Astana) a pripísal si 27. triumf kariéry, zároveň deviaty v tomto roku.

Na treťom mieste finišoval s odstupom 6 sekúnd Talian Diego Ulissi (UAE-Team Emirates). Úradujúci majster sveta Španiel Alejandro Valverde, ktorý v minulosti päťkrát triumfoval na Mur de Huy, tentoraz skončil jedenásty s mankom 11 sekúnd.

Viac k témam: valónsky šíp
Zdroj: Webnoviny.sk – Priebeh pretekov nebol veľmi pre mňa, hodnotí Sagan náročnú klasiku Valónsky šíp © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.