Úvod  >  Článok:  Primátor Bročka bude naďalej zarábať viac ako 5-tisíc eur mesačne, poslanci zníženie odmietli

Primátor Bročka bude naďalej zarábať viac ako 5-tisíc eur mesačne, poslanci zníženie odmietli

3.12.2019 (Webnoviny.sk) – Primátor Trnavy Peter Bročka bude aj naďalej poberať maximálny možný plat, ktorý je v tomto roku 5 738 eur. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v utorok odmietlo zaradiť do programu svojho rokovania návrh poslanca Mariána Galbavého na zníženie platu primátora.

Miestne dane sa zvýšia

Galbavý v súvislosti s navrhovaným razantným zvyšovaním miestnych daní v Trnave navrhol, aby Bročka dostával len základný plat, ktorý by je v tomto roku 3 586 eur.

Očakávané zníženie príjmov samospráv by sa podľa Galbavého malo sanovať nielen zaťažovaním občanov a návštevníkov maximálnym zvyšovaním daní a poplatkov, ale aj šetrením. Neskôr vysvetlil, že zvyšovanie daní a platy primátorov sú symboly, ktorým ľudia najlepšie rozumejú.

Priemerná mzda v národnom hospodárstve

Platy primátorov sa odvíjajú od priemernej mzdy v národnom hospodárstve, počtu obyvateľov miest a od rozhodnutia mestských poslancov, ktorí môžu základný plat primátora zvýšiť až o 60 percent.

Základný plat primátora Trnavy je 3 586 eur, pred rokom mu ho poslanci mestského zastupiteľstva zvýšili o 60 percent na aktuálnych 5 738 eur. Podľa odhadov priemernej mzdy v národnom hospodárstve za tento rok by Bročka mohol na budúci rok zarábať až 6 016 eur.

Viac k témam: plat
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Bročka bude naďalej zarábať viac ako 5-tisíc eur mesačne, poslanci zníženie odmietli © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním