Pripravte si chutné cuketové placky v rúre

5.8.2020 (Webnoviny.sk) – Cuketu v lete pestujeme v záhrade a teda je ideálnou ingredienciou do jedál, ktoré varíme. V našich zemepisných šírkach sa jej dobre darí a tak pri dobrej starostlivosti môžete mať plnú záhradu cukety. Ale čo s ňou potom? Existuje množstvo skvelých receptov na slané, ale prekvapivo aj sladké jedlá s obsahom cukety. My vám prinášame recept na chutné cuketové placky v rúre.

Čas prípravy tohto lahodného pokrmu je približne 35 minút a ingrediencie sú vypočítané na 12 kusov placiek. Piecť ich budete v rúre a teda medzi výbavu patrí aj vstavaná rúra, či klasická rúra.

Ingrediencie

Na prípravu budete potrebovať jednu menšiu cuketu, 2 mrkvy, kúsok póru, menšiu hrsť nastrúhaného syra (môžete použiť akýkoľvek váš obľúbený syr), 1-2 kopcovité polievkové lyžice špaldovej múky, 1 väčšie vajce a podľa chuti cesnak.

Na dochutenie pokrmu je najlepšie zvoliť soľ, rascu, mleté čierne korenie a môžete tiež použiť kurkumu, ktorá vám okrem skvelej chuti podporí zdravie.

Postup prípravy

Prvým krokom je pripravenie si ingrediencií. Následne si zeleninu dôkladne umyjeme a očistíme. Pokiaľ cuketa obsahuje dužinu a jadierka, tieto časti odstránime. Cuketu nastrúhame a osolíme. Takto pustí šťavu, ktorú z nej následne vyžmýkame a zlejeme. Pór nakrájame na drobné kocky a mrkvu tiež nastrúhame. V prípade, že máte radi cesnak, môžete ho tiež pridať k zelenine.

K takto pripravenej zelenine pridáme vajce a syr. Medzi najlepšie voľby do tohto receptu patrí jednoznačne parmezán, ktorý placky výborne dochutí. Všetko spolu dôkladne premiešame a vytvoríme plackovú zmes. Tú následne okoreníme podľa chuti. Špaldová múka sa pridáva len na zahustenie a preto pridajte najprv jednu lyžicu, premiešajte a podľa potreby aj druhú.

Vzäpatí si už pripravíme plech s papierom na pečenie. Lyžicou naukladáme na papier kôpky , ktoré sa snažíme pekne vytvarovať do placky. Nezabúdajte, že jedia aj oči a preto sa určite oplatí sa aj s vizuálnou stránkou trochu pohrať. Placky pečieme pri teplote 180°C 20 minút. Ich dopečenie uvidíme krásnym zlatistým odtieňom.

Ide o omnoho zdravšiu alternatívu placiek, ktoré obsahujú menšie množstvo oleja. Sú chutné, obsahujú zeleninu a navyše nie sú veľmi mastné. Ideálne je podávať ich so zeleninovým šalátom, ale chutné sú aj v kombinácii s mäsom.

Vyskúšali ste náš perfektný recept na zdravšie cuketové placky s množstvom zeleniny? Na leto je to ideálne jedlo, ktoré pohladí vaše chuťové poháriky!

Informačný servis

This function has been disabled for Spišiakoviny.