Úvod  >  Článok:  Prokurátor Čižnár nezvládol emócie a správal sa zaujato, tvrdí Matovič a podá trestné oznámenie
noimage

Prokurátor Čižnár nezvládol emócie a správal sa zaujato, tvrdí Matovič a podá trestné oznámenie

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa podľa opozičného poslanca a lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča nespráva podľa štandardov prokurátora.

Obvinil ho z viacerých klamstiev

Uviedol to v reakcii na tvrdenia z piatkového Čižnárovho vyhlásenia, v ktorom Matoviča obvinil z viacerých klamstiev. Čižnár podľa Matoviča pri svojich výrokoch nezvládol emócie, správal sa zaujato a zľahčoval výhražné SMS, ktoré Matovič dostal.

Čižnár podľa lídra hnutia tiež tvrdil, že sa mu Matovič vyhrážal cez SMS, že ak do konkrétneho termínu neodvolá svojho prvého námestníka Petra Šufliarskeho, zverejní jeho komunikáciu s Marianom K. Matovič v tejto súvislosti povedal, že komunikáciu chcel zverejniť tak či tak, a generálnemu prokurátorovi „v živote neposlal žiadnu SMS“.

Preto avizoval, že na neho podá trestné oznámenie pre krivé obvinenie. Avizoval tiež, že na budúci týždeň zorganizuje tlačovú besedu o prípade, keď Čižnár „zastrašoval korunného svedka v prípade korupcie extrémneho rozsahu“.

Poukázal na výhražky Mariána K. Kuciakovi

Pokiaľ ide o SMS, ktoré Matovič dostal od Antona Železníka, podľa Matoviča ich Čižnár nečítal, pretože každý, aj radový prokurátor by v nich musel vidieť vydieranie a zastrašovanie. Zdôraznil pri tom, že ide o človeka „x-krát obvineného a odsúdeného“.

„Ak by sa takéto prípady nezľahčovali, Kuciak mohol žiť,“ povedal opozičný poslanec a poukázal na vyhrážky podnikateľa Mariana K. zavraždenému novinárovi, ktoré podľa lídra OĽaNO kompetentné orgány ignorovali.

Matovič tiež pripomenul, že Čižnár vo februári 2018 v tejto súvislosti vyhlásil, že spájať Mariana K. s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice je absolútny nezmyslel.

V súvislosti s odchodom Šufliarskeho z pozície prvého námestníka generálneho prokurátora Matovič skonštatoval, že ide o očistu, odísť by však podľa neho mal aj Čižnár. Šufliarsky by podľa neho mal tiež čeliť disciplinárnemu stíhaniu, aby už nemohol zastávať na prokuratúre žiadny post.

Ostrá kritika na adresu Matoviča

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v piatok ostro kritizoval opozičného poslanca Igora Matoviča, ktorý na štvrtkovej tlačovej besede informoval o rozsahu SMS komunikácie Šufliarskeho a obvineného Mariana K.

Podľa neho Matovič niekoľkokrát klamal, napríklad v tom, že si Čižnár vymyslel lekárske vyšetrenie, že v prípade komunikácie nekoná, a tiež v tvrdeniach, že sa mu niekto blízky Šufliarskemu vyhrážal, aby nezverejnil predmetnú SMS komunikáciu.

Človek, ktorý napísal Matovičovi tri SMS sa podľa Čižnára sám ohlásil na generálnej prokuratúre. Ide o muža menom Anton Železňák. Ten vo vyhlásení pre GP SR uviedol, že SMS Matovič neodprezentoval v plnom znení a vytrhol ich z kontextu. Zároveň dotyčný avizoval podanie trestného oznámenia na Matoviča pre ohováranie, marenie spravodlivosti a marenie vyšetrovania.

Zdôraznil pritom, že Šufliarskeho nepozná. Čižnár v tejto súvislosti poznamenal, že Matovič sa stavia do pozície martýra a „kope do otvorených dverí“. Dodal, že si z Matovičovej strany vyprosuje vydieranie vo forme ultimát, kedy má odvolať Šufliarskeho.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor Čižnár nezvládol emócie a správal sa zaujato, tvrdí Matovič a podá trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním