Site icon Spišiakoviny

Prvou námestníčkou generálneho prokurátora sa stala Kováčiková, do funkcie ju menoval Čižnár

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár menoval v piatok do funkcie prvej námestníčky generálneho prokurátora Vieru Kováčikovú.

Ako ďalej pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová, Čižnár tak urobil po absolvovaní osobného pohovoru a prijatí administratívnych a personálnych úkonov.

Výborné výsledky práce

„Viera Kováčiková je dlhoročnou prokurátorkou, ktorá má za sebou výborné výsledky práce. V rezorte prokuratúry pôsobí vyše 40 rokov, je rešpektovanou prokurátorkou nielen v rezorte prokuratúry, ale aj v odborných kruhoch. Jej odbornosť, prirodzená autorita a morálne kvality, ako aj manažérske schopnosti rozhodli pre jej voľbu,“ uviedol v tejto súvislosti Čižnár.

Viera Kováčiková pôsobí v rezorte prokuratúry od roku 1978, keď začínala ako právna čakateľka na Okresnej prokuratúre v Trenčíne. Do funkcie prokurátorky bola menovaná v roku 1980.

V rokoch 1995 až 1996 vykonávala funkciu okresnej prokurátorky v Trenčíne, od roku 1997 po súčasnosť vykonávala funkciu krajskej prokurátorky v Trenčíne. Pôsobila v Justičnej akadémii ako členka skúšobnej komisie pre oblasť ústavného práva. Je členkou výberovej komisie Generálnej prokuratúry a Krajskej prokuratúry Trenčín.

Šufliarsky skončil

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár ešte koncom marca oznámil, že na poste prvého námestníka Generálnej prokuratúry SR končí Peter Šufliarsky. Šufliarsky sa tak rozhodol po jeho medializovanej komunikácii s Marianom K. a rozhovore s generálnym prokurátorom. Šufliarsky si s Marianom K. vymenil viac SMS, upozornil na to opozičný poslanec Igor Matovič (OĽaNO).

Šufliarsky následne komunikáciu priznal. V súčasnosti sú tieto správy súčasťou spisu k vyšetrovaniu likvidácie Šufliarskeho a nesúvisia s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Čižnár následne rozhodol o zaradení Šufliarskeho na odbor legislatívy a ústavného práva Generálnej prokuratúry SR. Už predtým skončil na pozícii námestníka GP pre netrestný úsek René Vanek. Dôvodom bola komunikácia s obvinenou Alenou Zs.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvou námestníčkou generálneho prokurátora sa stala Kováčiková, do funkcie ju menoval Čižnár © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version