Úvod  >  Článok:  Putin chce podporovať mladé rodiny, bojovať s chudobou a prisľúbil aj daňové úľavy

Putin chce podporovať mladé rodiny, bojovať s chudobou a prisľúbil aj daňové úľavy

MOSKVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Rusko sa musí zamerať na zvyšovanie životnej úrovne obyvateľov. V každoročnom prejave o stave krajiny to povedal ruský prezident Vladimir Putin.

Vyššie sociálne dávky

Šéf Kremľa v stredajšom prejave pred poslancami a ďalšími vysokými predstaviteľmi štátu okrem iného uviedol, že jeho vláda zvýši sociálne príspevky na podporu mladých rodín.

Prisľúbil aj daňové úľavy, nižšie hypotekárne úroky a podporu bývania pre rodiny s viacerými deťmi. Avizoval tiež zníženie daňového zaťaženia developerov, aby ich povzbudil k rozširovaniu bytovej výstavby.

Lepšie vzdelávanie a zdravotníctvo

Putin podčiarkol aj potrebu boja proti chudobe. Podľa jeho slov 19 miliónov Rusov z približne 147-miliónovej populácie krajiny žije pod oficiálnou hranicou chudoby. Tou je momentálne okolo 140 eur za mesiac.

Medzi ďalšie priority svojej vlády zahrnul zlepšenie vzdelávania a systému zdravotníctva, odstránenie toxických skládok z miest či modernizáciu zastaralej infraštruktúry štátu.

Viac k témam: ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce podporovať mladé rodiny, bojovať s chudobou a prisľúbil aj daňové úľavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním