Putin trikrát odložil dátum invázie na Ukrajinu, armáda situáciu zrejme podcenila a vojakov „nabalila“ len na pár dní

Share

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin až trikrát odložil plánovanú inváziu na Ukrajinu po konzultáciách s náčelníkom generálneho štábu ozbrojených síl Ruska Valerijom Gerasimovom a ministrom obrany Sergejom Šojguom. Povedal to predstaviteľ ukrajinských spravodajských služieb Vadym Skibickyj.

Ofenzíva bola trikrát odložená

Podľa neho ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) naliehala na Gerasimova, aby pokročil s inváziou, keďže Rusko do jej prípravy investovalo značné množstvo zdrojov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Podľa našich informácií bola ofenzíva už tretíkrát odložená v polovici februára,“ uviedol Skibickyj na webe hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

Jedlo, palivo a munícia iba na tri dni

Skibickyj dodal, že ruské vojenské jednotky zapojené do plánovanej invázie dostali jedlo, muníciu a palivo iba na tri dni, čo naznačuje, že Rusko možno vážne podcenilo situáciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa mnohých nezávislých analýz a vyšetrovaní rozhodnutie Ruska napadnúť Ukrajinu prijal Putin v stupni vysokej izolácie od všetkých s výnimkou svojich najbližších osobných dôverníkov.

Tento faktor je mnohými odborníkmi považovaný za kľúčový dôvod skorých neúspechov ofenzívy na Kyjev.

Viac k témam: FSB Ruská spravodajská agentúra, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin trikrát odložil dátum invázie na Ukrajinu, armáda situáciu zrejme podcenila a vojakov „nabalila“ len na pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.