Úvod  >  Článok:  Rekordér nafúkal viac ako 3,7 promile, na D1 prechádzal z pruhu do pruhu (video)

Rekordér nafúkal viac ako 3,7 promile, na D1 prechádzal z pruhu do pruhu (video)

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Poriadne opitého talianskeho šoféra chytili policajti na bratislavskej diaľnici D1. Vodič Citroëna prechádzal z pruhu do pruhu. Hliadka 45-ročného šoféra zastavila a pri dychovej skúške na alkohol mu namerali 3,71 promile.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, Talianovi zadržali vodičský preukaz a začaté je trestné stíhanie pre ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V tejto súvislosti bol zároveň podaný návrh na prepadnutie vozidla.

 

TALIANSKY REKORDÉR NA BRATISLAVSKEJ DIAĽNICI

TALIANSKY REKORDÉR SA ,,MOTAL" NA BRATISLAVSKEJ DIAĽNICI 🚓 🇮🇹Koncom uplynulého týždňa spozorovali policajti oddelenia mýtnej polície vozidlo, ktoré počas jazdy prechádzalo z jedného jazdného pruhu do druhého bez použitia svetelného znamenia o zmene smeru jazdy. Vozidlo bezodkladne zastavili a nakoľko vodič bol zjavne pod vplyvom alkoholu, podrobili ho dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 1,78 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 3,71 promile – stav vážnej otravy alkoholom. 45-ročný vodič – občan Talianska, bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Ďalšia jazda mu bola zakázaná, bol mu zadržaný vodičský preukaz a po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Krajský dopravný inšpektorát v Bratislave sa týmto prípadom zaoberá, poverený policajt začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V tejto súvislosti bol zároveň podaný návrh na prepadnutie veci – osobného motorového vozidla zn. Citroen.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Utorok 10. decembra 2019

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekordér nafúkal viac ako 3,7 promile, na D1 prechádzal z pruhu do pruhu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním