Renovácia sídla princa Harryho a vojvodkyne Meghan stála Britov 2,4 milióna libier

Share

LONDÝN 25. júna (WebNoviny.sk) – Renovácia sídla vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu vyšla britských daňových poplatníkov na 2,4 milióna libier (2,7 milióna eur), ukázali účty kráľovskej rodiny zverejnené v utorok.

Rezidencia princa Harryho a jeho ženy Meghan zvaná Frogmore Cottage v blízkosti zámku Windsor prešla nákladnými úpravami. Z piatich objektov spravili jednotný domov pre novopečených rodičov a ich syna Archieho. Vnútorné zariadenie, doplnky aj nábytok viktoriánskeho sídla si pár hradil sám.

Účty tiež ukázali, že britská monarchia stála daňových poplatníkov v účtovnom roku 2018-2019 približne 67 miliónov libier (75 miliónov eur). To je nárast o 41 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Nárast výdavkov je spojený najmä s nevyhnutnými nákladmi na renováciu Buckinghamského paláca v Londýne. Ten v tejto súvislosti oznámil, že kráľovská rodina absolvovala za zmienené obdobie 3 200 oficiálnych akcií a privítala v kráľovských palácoch a na iných podujatiach 160-tisíc hostí.

Viac k témam: Buckinghamský palác, Frogmore Cottage
Zdroj: Webnoviny.sk – Renovácia sídla princa Harryho a vojvodkyne Meghan stála Britov 2,4 milióna libier © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.