Robert Fico intenzívne rieši svoje nové bývanie a chcel by ho nájsť ešte počas leta

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico nechce byť s témou jeho bývania od septembra konfrontovaný. „Hľadám si bývanie, ja si to chcem v lete vyriešiť. Už nechcem byť od septembra konfrontovaný s touto témou. Robím na tom veľmi intenzívne,“ povedal na utorkovej tlačovej besede expremiér.

Dlhodobo si prenajíma byt v komplexe Bonaparte od odsúdeného Ladislava Bašternáka. Pred komplexom sa viackrát konali protesty, ktoré organizovala opozícia. Na protestoch vyzývali politici aj široká verejnosť Fica, aby sa vysťahoval z bytu daňového podvodníka.

Bašternákovi v marci potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného.

Bašternák ešte pred rozsudkom previedol všetky nehnuteľnosti na manželku a ďalšie spriaznené osoby. V osobnom vlastníctve mu zostal iba byt v komplexe Bonaparte, ktorý obýva bývalý premiér, v súčasnosti poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD). Súd na zostatkový majetok podnikateľa v máji vyhlásil konkurz.

Viac k témam: komplex Bonaparte
Zdroj: Webnoviny.sk – Robert Fico intenzívne rieši svoje nové bývanie a chcel by ho nájsť ešte počas leta © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.