Rusi protestujú proti Putinovej mobilizácii, prokuratúra ich varuje pred vysokými trestami (video)

Share

21.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. septembra 20:01

Približne 800 ľudí bolo dosiaľ zatknutých počas stredajších protestov v 36 mestách po celom Rusku, pričom zhruba polovicu z nich zadržali v Moskve a Petrohrade. Protesty sa konajú po vyhlásení tamojšieho prezidenta Vladimira Putina o čiastočnej mobilizácii, čo predstavuje najväčšiu eskaláciu vojny na Ukrajine od jej vypuknutia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Právna skupina OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, na svojom webe uviedla, ruská polícia zatkla účastníkov protestných zhromaždení v Irkutsku, Krasnojarsku, Jekaterinburgu, Čeľabinsku, Novosibirsku, Ulan-Ude, Tomsku, Ufe, Perme, Belgorode, Petrohrade či Moskve.

Prokuratúra v Moskve už predtým varovala občanov, aby sa nezúčastňovali na protestoch, inak im hrozí do 15 rokov väzenia. „Moskovská prokuratúra varuje, že distribúcia takýchto materiálov, ako aj účasť na nezákonných akciách sú trestné podľa súčasnej administratívnej a trestnej legislatívy. Skutok možno kvalifikovať ako správny delikt, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov,“ cituje vyhlásenie CNN.

Police batter Russian women protesting in Central St. Petersburg #Russia #Ukraine pic.twitter.com/M5g6MhHmBf— Danny Armstrong (@DannyWArmstrong) September 21, 2022

Detentions began in #Moscow. pic.twitter.com/mq7qiuTkwZ— NEXTA (@nexta_tv) September 21, 2022

Viac k témam: Mobilizácia, Protesty, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi protestujú proti Putinovej mobilizácii, prokuratúra ich varuje pred vysokými trestami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.