Site icon Spišiakoviny

Rusi zasiahli Záporožie v priebehu hodiny až 17-krát, hrozia aj kamikadze útoky bezpilotných lietadiel

10.2.2023 (SITA.sk) – Ruské sily zaútočili v piatok skoro ráno na energetickú infraštruktúru v ukrajinskom meste Záporožie. Ako referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na tajomníka mestskej rady Anatolija Kurtieva, Rusi zasiahli Záporožie 17-krát v priebehu hodiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kurtieva to bol najväčší počet striel vypálených na Záporožie počas jedného útoku v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine. Dodal, že ďalšie informácie o útoku momentálne objasňujú. Približne o 4:00 miestneho času zasiahli ruské sily aj kritickú infraštruktúru v Charkove, informoval na Telegrame starosta mesta Ihor Terechov.

Korešpondenti webu Ukrajinská pravda taktiež informovali o nočných výbuchoch vo Vynnycii, ktoré nastali približne o 2:00 miestneho času. Gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Serhij Lysak zasa informoval o nebezpečenstve kamikadze útokov bezpilotných lietadiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vyzval obyvateľov regiónu, aby sa nepribližovali k objektom kritickej infraštruktúry a nič nezverejňovali na internete.

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi zasiahli Záporožie v priebehu hodiny až 17-krát, hrozia aj kamikadze útoky bezpilotných lietadiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version