Úvod  >  Článok:  Ruská stíhačka narušila vzdušný priestor NATO, Estónsko si predvolalo ruského veľvyslanca

Ruská stíhačka narušila vzdušný priestor NATO, Estónsko si predvolalo ruského veľvyslanca

24.9.2019 (Webnoviny.sk) – Estónske ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo ruského veľvyslanca po tom, ako ruské vojenské lietadlo nakrátko narušilo vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom Severoatlantickej aliancie (NATO).

Ako v utorok uviedla estónska armáda, ruský stíhací bombardér Suchoj Su-34 strávil v ich vzdušnom priestore menej ako minútu. Incident sa stal v pondelok pri ostrove Vaindloo v Baltskom mori.

Lietadlo malo vypnutý transpondér (rádiový vysielač lietadla, ktorý udáva informácie o lete, pozn. SITA), nemalo letový plán a pilot neudržiaval rádiový kontakt s predstaviteľmi estónskej leteckej navigácie. Podľa estónskej armády ide tento rok o druhé narušenie estónskeho vzdušného priestoru ruskými lietadlami.

Ostrov Vaindloo sa nachádza v blízkosti koridoru, kadiaľ ruské lietadlá letia z oblasti Petrohradu do ruskej enklávy Kaliningrad, ktorá sa nachádza medzi Poľskom a Litvou.

Viac k témam: ruská stíhačka
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská stíhačka narušila vzdušný priestor NATO, Estónsko si predvolalo ruského veľvyslanca © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním