Site icon Spišiakoviny

Rusko vyhostilo troch slovenských diplomatov. Ide o odvetný krok, hovorí Korčok

31.8.2020 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) očakával vyhostenie slovenských diplomatov z Ruskej federácie. Nepovažuje ho však za adekvátnu a odôvodnenú reakciu. Minister tak reagoval na pondelkové informácie o tom, že Rusko sa rozhodlo vyhostiť troch slovenských diplomatov.

Ide o odvetný krok, ktorý je reakciou na vyhostenie troch ruských diplomatov zo Slovenska na začiatku augusta. Slovenské spravodajské zložky vtedy informovali o tom, že ich činnosť bola v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. O reakcii ministra informoval agentúru SITA riaditeľ Tlačového odboru rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

„Slovenská republika vysiela na diplomatické posty diplomatov, ktorých úlohou je výlučne usilovať sa o rozvoj bilaterálnych vzťahov a spolupráce s Ruskou federáciou. Želám si v tejto relácii v budúcnosti lepšie správy a pozitívne výsledky, ktoré budu dosahované na základe striktného dodržiavania Viedenskej konvencie o diplomatických stykoch,“ zdôraznil Korčok.

Viac k témam: Rusko, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko vyhostilo troch slovenských diplomatov. Ide o odvetný krok, hovorí Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version