Ruský minister obrany Šojgu navštívil Sýriu, Baššárovi al-Asadovi odovzdal list od Putina

Ruský minister obrany Šojgu navštívil Sýriu, Baššárovi al-Asadovi odovzdal list od Putina

BEJRÚT 19. marca (WebNoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu navštívil v utorok Damask, kde odovzdal sýrskemu prezidentovi Baššárovi al-Asadovi list od prezidenta Vladimira Putina.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Šojgu a al-Asad „diskutovali o témach týkajúcich sa boja proti medzinárodnému terorizmu a rôznych aspektoch bezpečnosti a povojnových riešení na Blízom východe„.

Rozhovory sa okrem toho zamerali aj na snahy o návrat sýrskych utečencov a tiež dodávky humanitárnej pomoci. Šojgu vyhlásil, že západné štáty sa snažia „brániť pozitívnym zmenám v Sýrii a vytvoriť nové prekážky proti ukončeniu krízy„.

Ruská vojenská intervencia v Sýrii sa začala v septembri 2015, pričom al-Asadovi v konečnom dôsledku pomohla opätovne získať veľkú časť krajiny. Západné štáty podporujú sýrsku opozíciu a odmietajú sa podieľať na obnove Sýrie bez dosiahnutia politickej dohody medzi znepriatelenými stranami v krajine.

Viac k témam: vojna v Sýrii
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský minister obrany Šojgu navštívil Sýriu, Baššárovi al-Asadovi odovzdal list od Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.