Ruských demonštrantov poslali na niekoľko rokov do väzenia, údajne boli násilní voči policajtom

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Dvoch ruských opozičných demonštrantov poslali v stredu dvaja rôzni moskovskí sudcovia na niekoľko rokov do väzenia za to, že údajne použili násilie voči policajtom. Mali sa svojich činov dopustiť na moskovskej demonštrácii 27. júla, proti ktorej zasiahli policajti s nebývalou brutalitou.

Dvadsaťosemročného Kirilla Žukova odsúdili na tri roky za mrežami za to, že sa jednému z policajtov pokúšal strhnúť ochrannú masku, a 48-ročný Jevgenij Kovalenko si odsedí tri a pol roka za to, že trafil policajta odpadkovým košom.

Podľa ruských opozičných médií majú tieto prísne tresty slúžiť ako odstrašujúci príklad pre ďalších opozičných demonštrantov, aby sa nepokúšali brániť proti policajnému násiliu a oplácať mužom zákona to, čo robia oni.

Okrem Žukova a Kovalenka boli v súvislosti s údajným použitím násilia proti policajtom obvinení ešte ďalší deviati opoziční demonštranti. Piatich z nich v stredu oslobodili, no štyrom ďalším hrozí stále väzba.

Viac k témam: demonštrácia, ruská polícia, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruských demonštrantov poslali na niekoľko rokov do väzenia, údajne boli násilní voči policajtom © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.