Ružomberská nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT, bolo by prínosom pre viaceré kliniky

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT pracovisko. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky vyše 2,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Desiatky výkonov mesačne

V súčasnosti navrhované riešenie intervenčného rádiologického pracoviska je podľa nemocnice jedno z najmodernejších. Má byť prínosom pre kliniku otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku, kliniku chirurgie, kliniku radiačnej a klinickej onkológie, kliniku neurológie, kliniku ortopédie a úrazovej chirurgie, kliniku vnútorného lekárstva, kliniku neurochirurgie, gynekologicko-pôrodnícku kliniku, ako aj kliniku cievnej chirurgie.

Predpokladaný počet diagnostických a intervenčných výkonov sa má pohybovať v rozsahu približne 100 až 140 výkonov mesačne.

Zaplatia z vlastných zdrojov

Zákazka bude podľa súťažných podkladov financovaná z vlastných zdrojov nemocnice, ktorá požaduje zábezpeku vo výške 30-tisíc eur. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 28. marca 2019.

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN je vojenským zdravotníckym zariadením, jej zriaďovateľom je Ministerstvo obrany SR. Poskytuje však svoje služby všetkým občanom Slovenskej republiky.

Viac k témam: CT prístroj, Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku
Zdroj: Webnoviny.sk – Ružomberská nemocnica chce kúpiť multifunkčné angio-CT, bolo by prínosom pre viaceré kliniky © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.