Ryanair má novú linku z Košíc, bude lietať trikrát za týždeň

KOŠICE 2. apríla (WebNoviny.sk) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Raynair otvorila nové priame letecké spojenie Košice – Londýn Southend.

Kapacita lietadla bude 189 miest

Z Košíc sa do Londýna bude lietať 3-krát týždenne v utorok, vo štvrtok a v sobotu lietadlom typu Boeing 737-800, s kapacitou 189 miest.

„Sme radi, že aj my prispievame k rozvoju mesta a regiónu a plne si uvedomujeme našu zodpovednosť a dôležité postavenie. Letisko Košice je vnímané z pohľadu obyvateľov východného Slovenska ako brána do celého sveta. Práve dnes sme privítali v poradí už siedmeho dopravcu na našom letisku, čo predstavuje veľký úspech pre letisko našej veľkosti a rovnako pre celé východné Slovensko,“ uviedol na letisku v Košiciach výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Dobrá správa pre rozvoj podnikania aj turistov

Podľa predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku je nove letecké spojenie dobrou správou pre rozvoj podnikania a cestovného ruchu v Košickom kraji. „Teší ma, že nová priama linka Košice – Londýn je spustená pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji, nakoľko sa u nás predstaví reprezentácia Anglicka,“ dodal.

Raynair je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe s flotilou 450 lietadiel. Denne vypraví 2 400 letov a lieta do 37 krajín. V minulom roku prepravila viac ako 142 miliónov cestujúcich a prevádzkovala viac ako 600-tisíc letov ročne.

Viac k témam: letecká doprava, Letisko Košice, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair má novú linku z Košíc, bude lietať trikrát za týždeň © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.