Šéf prístavu v Doveri upozorňuje na možné narušenie dopravy, môže za to brexit

LONDÝN 22. marca (WebNoviny.sk) – Šéf najvyťaženejšieho britského prístavu v súvislosti s blížiacim sa brexitom upozornil obyvateľov cestujúcich na európsky kontinent, aby sa pripravili na narušenie dopravy.

Zamestnancom zrušili dovolenku

„Ak vybavenie jedného vozidla zaberie dodatočné dve minúty, mohlo by to viesť k vytvoreniu radu dlhého 17 míľ,“ povedal pre BBC Doug Bannister, generálny riaditeľ spoločnosti Dover Harbour Board.

Cez prístav Dover prechádza 17 % obchodu Veľkej Británie s tovarmi v hodnote vyše 120 mld. libier (GBP). Okrem toho prístav ročne vybavuje 2,3 mil. vozidiel s turistami. Vedenie prístavu zrušilo dovolenky zamestnancov a prijalo nových pracovníkov, aby sa zvládla akákoľvek situácia.

Britská vláda ešte vlani uviedla, že v prípade brexitu bez dohody by doprava v Doveri a ostatných prístavoch Lamanšského prielivu mohla byť narušená na obdobie do šiestich mesiacov.

Krátke posunutie brexitu

Lídri Európskej únie (EÚ) sa na summite v Bruseli dohodli na krátkom posunutí brexitu, a to do 22. mája, pokiaľ britský parlament budúci týždeň schváli dohodu, ktorú premiérka Theresa Mayová vyrokovala s Bruselom.

Pokiaľ sa tak nestane, lídri podporia kratší posun do 12. apríla, ktorý má Londýnu poskytnúť čas na schválenie dohody alebo „upresnenie ďalšieho postupu“.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf prístavu v Doveri upozorňuje na možné narušenie dopravy, môže za to brexit © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.