Šefčovič bude zastupovať Európsku úniu na inaugurácii prezidenta Ukrajiny, bude s ním aj rokovať

Share

BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič bude zastupovať Európsku úniu na inaugurácii nového prezidenta Ukrajiny.

Ako agentúru SITA jeho informovala poradkyňa pre komunikáciu Renáta Goldírová, po slávnostnom ceremoniáli bude nová hlava štátu Volodymyr Zelenskyj rokovať s komisárom Šefčovičom aj bilaterálne.

Ukrajina môže naďalej počítať s podporou Európskej únie, pokiaľ ide o jej nezávislosť, územnú celistvosť, ako aj o cestu reforiem vrátane kľúčového sektora energetiky,“ uviedol pred odletom Šefčovič.

Podpredseda Európskej komisie bude bilaterálne rokovať aj s predsedom vlády Ukrajiny Volodymyrom Hrojsmanom a šéfom spoločnosti Naftogaz Andrijom Kobolevom. Hlavnou témou budú reformy v oblasti energetiky a trojstranné rokovania, ktoré Šefčovič vedie s Moskvou a Kyjevom o dlhodobom tranzite ruského plynu cez Ukrajinu do EÚ vrátane územia SR.

Viac k témam: Európska únia, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Šefčovič bude zastupovať Európsku úniu na inaugurácii prezidenta Ukrajiny, bude s ním aj rokovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.