Úvod  >  Článok:  Šeliga nominoval na post člena súdnej rady Majerníka, venoval sa etike sudcov aj nezávislosti justície

Šeliga nominoval na post člena súdnej rady Majerníka, venoval sa etike sudcov aj nezávislosti justície

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Kandidátom za Národnú radu SR (NR SR) na post člena súdnej rady bude aj Andrej Majerník. Navrhol ho podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) a informoval o tom na sociálnej sieti.

V súčasnosti chýba v najdôležitejšom orgáne justície šesť členov, troch z nich vyberá parlament a troch vláda. Nominácie môžu odovzdávať poslanci ešte v piatok.

„Ešte 23. marca tohto roka sa vzdalo päť členov Súdnej rady svojich funkcií. Pred nami je teda úloha zvoliť do nej odborne a morálne zdatných členov, ktorí pomôžu s očistou justície a hlavne, pomôžu s prinavrátením dôvery našich občanov v spravodlivosť,“ uviedol Šeliga. Najbližšie zasadnutie súdnej rady je naplánované na 27. apríla, okrem iného budú zrejme aj noví členovia voliť predsedu Najvyššieho súdu SR.

„Takým človekom je aj Andrej Majerník, ktorého som dnes navrhol na člena rady. Pán Majerník je advokát s viac ako 15 rokmi advokátskej praxe. Už mnoho rokov sa v rámci občianskeho sektora, ale aj Ministerstva spravodlivosti SR venuje otázkam sudcovskej etiky, transparentnosti justície a jej nezávislosti. Je teda viac ako vhodným kandidátom do orgánu, ktorý má dozerať na zachovanie cti a nezávislosti sudcovského stavu,“ dodal.

Rozhodujúce slovo pri výbere kandidátov na členov súdnej rady má ústavnoprávny parlamentný výbor.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Šeliga nominoval na post člena súdnej rady Majerníka, venoval sa etike sudcov aj nezávislosti justície © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním