Si Ťin-pching ocenil Severnú Kóreu za politické riešenie konfliktu na Kórejskom polostrove

Share

SOUL 19. júna (WebNoviny.sk) – Čínsky prezident Si Ťin-pching ocenil Severnú Kóreu za to, že ide „správnym smerom“ politického riešenia konfliktu na Kórejskom polostrove. Vyjadril sa tak deň pred štátnou návštevou Kórejskej ľudovodemokratickej republiky.

Jeho slová zverejnili v stredu štátne médiá v oboch komunistických krajinách. Si okrem iného avizoval, že oba štáty chcú posilniť vzájomnú komunikáciu a koordináciu, aby podporili mier, stabilitu a rozvoj v regióne.

Návšteva sa uskutoční vo štvrtok a v piatok a bude prvou zo strany čínskeho lídra za posledných 14 rokov. Naposledy do Severnej Kórey v roku 2005 pricestoval vtedajší čínsky prezident Chu Ťin-tchao. Peking a Pchjongjang si tento rok navyše pripomínajú 70. výročie založenia diplomatických vzťahov.

Lídri oboch krajín budú diskutovať predovšetkým o situácii na Kórejskom polostrove. Po zlyhaní druhého summitu medzi severokórejským lídrom Kim Čong-unom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom uviazli jadrové rokovania na mŕtvom bode. Táto skutočnosť, ako aj možné obnovenie napätia, vyvoláva vo svete značné obavy.

Viac k témam: čínsky prezident, Južná Kórea, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Si Ťin-pching ocenil Severnú Kóreu za politické riešenie konfliktu na Kórejskom polostrove © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.