Šimečka by Rusko odstrihol aj od systému SWIFT, európska odpoveď na agresiu Putina musí byť ráznejšia

25.2.2022 (Webnoviny.sk) – Európska odpoveď na agresiu Ruska voči Ukrajine musí byť ráznejšia. Vyhlásil to Michal Šimečka, podpredseda Európskeho parlamentu a strany Progresívne Slovensko (PS), ktorý kritizoval doterajšie sankcie voči Rusku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V Európskom parlamente bude preto presadzovať ráznejšiu odpoveď. Informuje o tom riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva v tlačovej správe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

„Je dobré, že Európska únia zaujala jednotný postoj a podporuje Ukrajinu, no doterajšie sankcie nestačia. Európska odpoveď na agresiu Vladimira Putina musí byť ráznejšia, vrátane odpojenia od globálneho platobného systému SWIFT. Ruské vojská sa v týchto hodinách blížia ku Kyjevu a obyvatelia Ukrajiny zomierajú pri bombardovaní napriek opatreniam, ktoré večer prijali lídri Únie. Nie je na čo čakať. Musíme vyslať jasný signál, že takúto brutálnu agresiu na hraniciach EÚ tolerovať nebudeme. Vladimir Putin musí pochopiť, že pokračovanie vo vojne bude mať pre neho osobne a pre ruskú ekonomiku dramatické následky,“ uviedol Šimečka a vyzval premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby sa v rámci Európskej rady zasadil o čo najprísnejšie sankcie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, SWIFT
Zdroj: Webnoviny.sk – Šimečka by Rusko odstrihol aj od systému SWIFT, európska odpoveď na agresiu Putina musí byť ráznejšia © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.