Sinda a Oľga chceli dať Márii „príručku“, zbili ju a potom priviazali k stĺpu pred chatrčou

15.10.2019 (Webnoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici potvrdil nepodmienečný trest deväť rokov väzenia za zabitie príbuznej pre 25-ročnú Sindu K. a 30-ročnú Oľgu G. z Rimavskej Soboty. Švagriné zbili svoju 29-ročnú príbuznú Máriu tak, že na následky rozsiahlych zranení po prevoze do nemocnice zomrela.

Stala sa terčom útoku

Tragický útok sa odohral na Silvestra minulého roka pri chatrčiach za Košickou cestou v Rimavskej Sobote, kde Sinda i Oľga bývali spolu s napadnutou Máriou a jej dvomi maloletými deťmi. V ten deň sa Mária vybrala do mesta s tým, že dovezie na kočíku dosky na kúrenie.

Keď sa vrátila bez dreva, jej sestra Sinda a švagriná Oľga ju napadli. Najprv jej vyčítali, že bola dlho preč a nič nedoviezla.

Mária sa vraj terčom útoku stala aj preto, že sa podľa nich nestarala o deti, nechcela im prať veci a museli to robiť Sinda a Oľga. Ženy svoju obeť udierali a kopali do celého tela vrátane intímnych partií.

Poraneniam podľahla

Nakoniec ju vyviedli pred príbytok a priviazali k stĺpu pred vchodom do chatrče, kde ju nechali dve hodiny. Keď Sinda i Oľga išli von fajčiť, znovu Máriu bili a kopali. Mala to byť údajne „príučka“, aby sa lepšie o deti starala.

Keď však násilníčky videli, že s Máriou to nevyzerá dobre, zobrali ju dnu a dávali jej paralen, ibalgin, čaj a kávu. Zdravotnú pomoc privolali až Oľgini rodičia, keď ich prišli navštíviť 3. januára 2019.

Prevoz do nemocnice však Márii nepomohol, pretože sa zistili rozsiahle poranenia a omrzliny, ktorým 5. januára podľahla. Podľa znalcov mohla Mária „príučku“ od sestry Sindy a švagrinej Oľgy prežiť, ak by bola dostala lekársku pomoc hneď po bitke.

K „príručke“ sa priznali neskôr

Proti rozhodnutiu prvostupňového súdu sa obe obžalované odvolali s tým, že Máriu síce zbili, ale zabiť ju nechceli.

Obžalované najprv tvrdili, že Máriu zbili dvaja cudzí chlapi, keď bola po drevo. K „príučke“ sa priznali až neskôr. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a sudca nariadil výkon trestu.

Sindu a Oľgu hneď po smrti Márie vzali do väzby, čo sa im do trestu započítava. Otcom maloletých detí je Oľgin brat Maroš, ale ten bol v čase tragického incidentu vo väzení.

Viac k témam: vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Sinda a Oľga chceli dať Márii „príručku“, zbili ju a potom priviazali k stĺpu pred chatrčou © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.