Slovan Bratislava bude hrať 2. predkolo Európskej ligy vonku, súpera spoznala aj Dunajská Streda

31.8.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 31. augusta 14:16

FC DAC 1904 Dunajská Streda v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy 2020/2021 privíta v domácom prostredí futbalistov severočeského Jablonca.

Rozhodol o tom pondelkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

V majstrovskej vetve spoznali súpera aj hráči ŠK Slovan Bratislava, opäť ich čaká cesta na sever Európy – vo Fínsku nastúpia proti tímu KuPS Kupio.

DAC prešiel cez Hafnarfjördur

Obe stretnutia sa uskutočnia vo štvrtok 17. septembra a ich víťazi postúpia do ďalšej časti kvalifikácie, ktorej žreb sa bude konať už v utorok 1. septembra. Dunajská Streda v 1. kvalifikačnom kole zdolala islandský klub HF Hafnarfjördur 2:0, tentokrát súpera privíta na vlastnom trávniku.

Duel sa uskutoční bez divákov na tribúnach, fanúšikovia chýbajú na základe rozhodnutia UEFA na všetkých štadiónoch v predkolách európskych pohárových súťaží. Možnými súpermi Dunajskej Stredy boli aj rakúsky Hartberg a švajčiarsky Bazilej.

„Belasí“ nehrali 1. predkolo Ligy majstrov

Slovan Bratislava sa do Európskej ligy „presunul“ z kvalifikácie Ligy majstrov, v ktorej neodohral ani jeden zápas, no na základe verdiktu UEFA prehral svoj súboj s KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov kontumačne.

„Belasí“ u súpera nemohli nastúpiť, pretože po prílete do krajiny sa v oboch výpravách Slovana objavila osoba s pozitívnym testom na koronavírus. Bratislavský tím sa voči verdiktu UEFA odvolal aj na Športový arbitrážny súd, no ani na tomto fóre nepochodil.

„Žreb nám opäť neprisúdil možnosť hrať na domácom ihrisku. Musíme to však prijať ako realitu, akceptovať vyžrebovanie a koncentrovať sa len na veci, ktoré môžeme priamo ovplyvniť. Určitým pozitívom je, že Fínsko voči Slovensku a ani naopak momentálne neuplatňuje cestovné obmedzenia, čiže by sme sa mali vyhnúť komplikáciám, ktoré sme naposledy zažili, keď sme splnili všetko podľa protokolu UEFA, no zo známych dôvodov nám miestne úrady neumožnili nastúpiť na zápas. Budeme sa snažiť získať čo najviac poznatkov a informácií o našom súperovi a poctivo sa na fínskeho majstra pripravíme. Opäť sa bude hrať na umelej tráve, čo však nemôžeme považovať za problém. Nečaká nás nič jednoduché, predpokladáme, že aj Kuopio sa bude prezentovať typicky severským štýlom. Koncentrujeme sa však na seba a urobíme maximum pre to, aby sme boli úspešní a postúpili do ďalšieho kola,“ cituje športového riaditeľa klubu Richarda Trutza oficiálny web Slovana.

Severočeský Liberec v kádri s viacerými Slovákmi sa predstaví v 2. kvalifikačnom kole EL v Litve proti FK Riteriai.

Viac k témam: Európska liga UEFA
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan Bratislava bude hrať 2. predkolo Európskej ligy vonku, súpera spoznala aj Dunajská Streda © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.