Slovan rokuje s mestom Bratislava o prenájme štadióna, klub chce uzavrieť novú zmluvu

5.8.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejový klub HC Slovan Bratislava stále rokuje so zástupcami mesta o podmienkach spolupráce v nasledujúcom období pri prenájme Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Vedenie klubu, ktorý ostatných sedem sezón strávil v nadnárodnej KHL a teraz sa vracia do najvyššej domácej súťaže, chce s hlavným mestom uzavrieť novú zmluvu.

Rokovania o nej boli podmienené vyplatením viac ako miliónového dlhu mestskej organizácii Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) za užívanie arény v predchádzajúcich rokoch. Slovan svoje záväzky v tomto smere vyrovnal koncom júna 2019.

Sme so Slovanom v diskusii. Hovoríme spolu o podmienkach, za akých si vieme predstaviť ďalšie pôsobenie klubu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Samozrejme, aj s prihliadnutím na skúsenosti z minulých rokov, ale aj reflektujúc skutočnosť, že Slovan už nehrá KHL. Zatiaľ táto debata uzatvorená nie je. V každom prípade našim záujmom je, aby sme zabezpečili maximálnu využiteľnosť štadióna,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca mesta Peter Bubla.

Hokejový Slovan medzičasom dosiahol dohodu aj so všetkými hráčmi, voči ktorým mal dlhy. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) by mal v najbližších dňoch rozhodnúť o tom, že „belasým“ udelí licenciu pre štart v najvyššej domácej súťaži v sezóne 2019/2020.

Viac k témam: Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan rokuje s mestom Bratislava o prenájme štadióna, klub chce uzavrieť novú zmluvu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.