Slovenka naletela „americkému vojakovi na misii“, prišla o tisíce eur

25.9.2019 (Webnoviny.sk) – Trnavská polícia opäť rieši prípad, pri ktorom sa zatiaľ neznámy muž vydával za amerického vojaka a ženu okradol o 3 500 eur. So ženou z okresu Piešťany sa páchateľ skontaktoval prostredníctvom sociálnych sietí, pričom tvrdil, že je americký vojak na misii v Afganistane.

Potreboval tisíce eur na uvoľnenie zásielky

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, svoju obeť požiadal o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a darčekom, ktorú však údajne v Istanbule zadržali colné úrady. Od poškodenej sa mu podarilo vylákať 3 500 eur, ktoré vraj potreboval na uvoľnenie zásielky.

V snahe získať od ženy ďalšiu čiastku 8 000 eur si vymyslel, že potrebuje osvedčenie, že zásielka nie je súčasťou žiadneho teroristického trestného činu.

Oklamaná žena však už mala podozrenie a prišla na políciu. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu.

Dokážu pôsobiť dôveryhodne

Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch.

„Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám,“ uzavrela Kredatusová.

Viac k témam: podvod, podvodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenka naletela „americkému vojakovi na misii“, prišla o tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.