Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém

6.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR hľadá možnosti, ako čo najskôr dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu.

Ako agentúru SITA informovala Barbara Túrosová z tlačového odboru rezortu vnútra, problém s dodaním požadovaného materiálu vzniká pre jeho rozsah a rozmanitosť. Ide najmä o zdravotnícky materiál, ako napríklad lieky, ktoré Slovensko nemá v udržiavaných zásobách.

Viac o téme: Výbuch v Bejrúte

„Požiadavky na záchranné tímy sú v súčasnosti zo strany Libanonu pozastavené, nakoľko boli požadované kapacity naplnené. Slovensko naďalej deklaruje svoju pripravenosť vyslať svoj záchranný tím v prípade, že bude požiadavka znova obnovená,“ uzavrela Túrosová.

V utorok 4. augusta libanonským hlavným mestom Bejrút otriasla séria výbuchov. Po explózii 2 750 ton dusičnanu amónneho potvrdili úmrtie 135 osôb a približne päťtisíc zranených.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.