Slovensko čakajú tropické teploty a búrky, pre 11 okresov platí výstraha druhého stupňa

Share

28.7.2020 (Webnoviny.sk) – Juhozápad Slovenska by sa mal v utorok pripraviť na tropické teploty, informuje webová stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu SR. Výstrahu 2. stupňa vydali najmä pre okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Maximálna teplota vzduchu môže miestami dosahovať 35 až 36 stupňov Celzia.

Meteorológovia varujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. „Pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dodávajú.

Pre ďalšie okresy Nitrianskeho, Trenčianskeho a Banskobystrického kraja boli vydané výstrahy 1. stupňa, kde miestami očakávajú maximálnu dennú teplotu vzduchu 33 až 34 stupňov Celzia.

Na prevažnej väčšine západného Slovenska hrozia v utorok aj búrky s krúpami, meteorológovia vydali výstrahy 1. stupňa. Môžu sa vyskytnúť krátkodobé a intenzívne lejaky, pri ktorých by mohli stúpnuť vodné hladiny na malých tokoch a nevylučujú ani povodňové úkazy, ako bahnotok, zatápanie pivníc či stekanie vody zo svahov.

Viac k témam: počasie, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko čakajú tropické teploty a búrky, pre 11 okresov platí výstraha druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.