Slovensko neplánuje Ukrajine „pustiť“ Leopardy. Ministerstvo vyzýva k opatrnosti vyjadrení, môžu spôsobiť chaos

Share

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR sa ohradilo voči medializovaným informáciám o tom, že Slovensko by bolo ochotné v prospech Ukrajiny sa vzdať tankov Leopard 2, ktoré má dostať z Nemecka.

„Informácia sa nezakladá na pravde, navyše to od Slovenska nepožadujú ani spojenci,“ uviedlo ministerstvo v tlačovej správe.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort tiež dementoval informáciu, že dostali prísľub týkajúci sa poskytnutia náhrady od USA, a to v podobe starších amerických tankov Abrams, ak by sa Slovensko vzdalo nemeckých Leopardov v prospech Ukrajiny.

„Ani počas dnešných rokovaní v Ramsteine nezaznela oficiálna požiadavka zo strany Nemecka, aby sme tanky Leopard, takpovediac, posunuli Ukrajine,” povedal štátny tajomník MO SR Marian Majer priamo po rokovaní na základni Ramstein.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rezort obrany sa tiež obrátil na médiá, aby boli v otázkach obrany a bezpečnosti vo svojich tvrdeniach opatrné, keďže špekulácie môžu spôsobiť informačný chaos.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko neplánuje Ukrajine „pustiť“ Leopardy. Ministerstvo vyzýva k opatrnosti vyjadrení, môžu spôsobiť chaos © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.