Slovenský brankár Godla podpísal zmluvu s „rytiermi“ z Kladna, bude hrať po boku Jágra či Réwaya

24.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový brankár Denis Godla sa dočkal novej zmluvy, kontrakt na rok podpísal s nováčikom českej extraligy Kladnom. Informuje o tom oficiálny web miestnych „rytierov“.

Konkurencia v bránkovisku

Dvasaťštyriročný slovenský gólman strávil predchádzajúce štyri sezóny vo Fínsku. „Príchodom Denisa sme chceli zvýšiť konkurenciu v našom bránkovisku,“ prezradil tréner Kladna David Čemák.

V novom pôsobisku po boku legendárneho Jaromíra Jágra či Martina Réwaya by mohol nastúpiť na súťažný zápas už v piatok v súboji na ľade Zlína.

„Bude záležať len na ňom, ako sa bude cíti pripravený. Nie je vylúčené, že zasiahne už do duelu v Zlíne, ale o tom sa ešte budeme počas týždňa baviť. S tímom ďalej trénuje aj Alexander Salák,“ pokračoval na klubovom webe Čemák.

Rokovania boli rýchle

Denis Godla strávil predchádzajúce tri sezóny vo fínskom tíme KalPa Kuopio, rok predtým strávil v nižšej súťaži Mestis. „Čakal som na ponuky zo zahraničia. Neriešil som, či to bude Fínsko, Švédsko alebo Česko. Veľmi ma teší, že som sa dohodol s Kladnom. Rokovania boli rýchle, trvali len dva dni,“ poznamenal Denis Godla.

Slovenský gólman sa cíti pripravený. „Je mi fajn a zápasový štart je na dobrej ceste. Mám kondiíciu aj natrénované. Keď mi tréneri povedia, aby som chytal už koncom týždňa, budem na to pripravený,“ ozrejmil Godla.

Ten s hokejom začínal v rodnom Kežmarku, na svojom konte má bronz z juniorských majstrovstiev sveta 2015 na v máji 2019 si na domácich seniorských MS pripísal dva víťazné štarty – prit Britom a Dánom.

Viac k témam: Česká extraliga, Rytíři Kladno, slovenský hokejový brankár
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský brankár Godla podpísal zmluvu s „rytiermi“ z Kladna, bude hrať po boku Jágra či Réwaya © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.