Slovenský reprezentant Hancko je blízko k odchodu na hosťovanie, Fiorentina ho nechce predať

Share

1.8.2019 (Webnoviny.sk) – Tréner futbalistov talianskeho klubu AC Fiorentina Vincenzo Montella nezaradil slovenského ľavého obrancu Dávida Hancka do menoslovu hráčov na ďalšiu fázu letnej prípravy.

Dvadsaťjedenročný Prievidžan tak s veľkou pravdepodobnosťou v najbližších dňoch zamieri na hosťovanie, ktoré v minulotýždňovom rozhovore pre agentúru SITA avizoval aj jeho agent Branislav Jašurek.

Fiorentina ho nechce predať, keďže vie, aký potenciál v ňom kúpila. V klube zvažujú dve možnosti – buď si ho ponechajú v tíme alebo pôjde na hosťovanie. Druhá možnosť sa nám pozdáva viac. O Dávida je záujem a nemám obavu, že by sme nenašli vhodné a racionálne riešenie. Ako mladý hráč potrebuje odohrať kompletnú sezónu, aspoň 30 zápasov. Budeme prihliadať viac na toto ako napríklad na finančnú stránku. Samozrejme, pomôžu mu aj zápasy za reprezentáciu, ale na to, aby v nej bol, musí hrať aj v klube,“ poznamenal pre SITA 37-ročný manažér.

Dávid Hancko pôsobil do leta 2018 v MŠK Žilina, v talianskej Serii A debutoval za Fiorentinu 22. septembra 2018 v súboji proti SPALu Ferrara. V uplynulom ročníku nastúpil iba v piatich ligových stretnutiach a absolvoval iba 281 minút. Okrem toho debutoval v reprezentačnom drese Slovenska a pod vedením trénera Pavla Hapala odohral v štyroch súťažných dueloch kompletnú minutáž.

Viac k témam: AC Fiorentina
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský reprezentant Hancko je blízko k odchodu na hosťovanie, Fiorentina ho nechce predať © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: FutbalŠport

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.