Sociálna poisťovňa varuje pred podvodníkmi, pod hrozbami vymáhajú nedoplatky

Sociálna poisťovňa varuje pred podvodníkmi, pod hrozbami vymáhajú nedoplatky

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Sociálna poisťovňa varuje poistencov, aby sa nestali obeťou podvodného vymáhania pohľadávok.

Vyhrážajú sa narastaním dlhu

Ako informoval hovorca poisťovne Peter Višváder, aktuálne poisťovňa zaznamenala pokus o neoprávnené vymáhanie pohľadávky pod menom firmy Eltix Economy, s. r. o., ktorá zaslala poistenke Sociálnej poisťovne výzvu na úhradu nedoplatku.

Pod hrozbou narastania dlhu firma žiada v krátkom čase uhradiť nedoplatok poistného aj s úrokmi na číslo účtu, ktoré nepatrí Sociálnej poisťovni,“ uviedol hovorca SP Peter Višváder.

Poisťovňa vymáha dlžné tromi spôsobmi

Poisťovňa podľa jej hovorcu vymáha od dlžníkov dlžné poistné a penále tromi spôsobmi, a to v tzv. správnom konaní, prostredníctvom mandátnej správy alebo exekútora, avšak vždy až po tom, ako ich najskôr na uhradenie dlhu vyzve písomne originálnym rozhodnutím. Voči nemu sa môžu do 15 dní odvolať.

Ak poistenec dostane výzvu na úhradu dlhu voči Sociálnej poisťovni, odporúčame mu, aby v prípade nejasností alebo pochybností priamo kontaktoval svoju pobočku Sociálnej poisťovne, preveril si existenciu dlhu, prípadne to, ako má pri jeho splatení postupovať,“ tvrdí hovorca.

Ako dodal, Sociálna poisťovňa, ústredie i všetky pobočky majú účty otvorené výlučne v Štátnej pokladnici – kód banky 8180.

Viac k témam: podvodník, Sociálna poisťovňa, vymáhanie pohľadávok
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa varuje pred podvodníkmi, pod hrozbami vymáhajú nedoplatky © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.