Španielska polícia bojuje s porušovaním zákazu vychádzania, mladí chodia na tajné párty

Share

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v španielskej Barcelone sa potýka s nedodržiavaním zákazu vychádzania po 22:00, predovšetkým medzi mladými ľuďmi. Tí sa naďalej húfne schádzajú najmä v pobrežných oblastiach mesta a bezpečnostné zložky sa každú noc usilujú zabrániť v organizovaní tajných večierkov, na ktorých mládež vo veľkom konzumuje alkoholické nápoje.

Uniformovaní dôstojníci aj agenti v civile kontrolujú totožnosť osôb a posielajú ich domov. Väčšina uposlúchne, no takých, čo sa snažia konfrontovať s políciou, predvedú na policajnú stanicu a pre neplnoletých si musia prísť ich rodičia.

Viac o téme: Koronavírus

„Tieto opatrenia zachraňujú životy. Presadzujeme nariadenie, ktoré má zabrániť úmrtiam a zrúteniu nášho zdravotníckeho systému,“ povedal katalánsky policajný šéf Eduard Sallent.

Keďže bary a reštauračné zariadenia sú v nočných hodinách zatvorené, medzi španielskou mládežou sa rozšírilo zhromažďovanie sa na lavičkách v parkoch, kde všetci z jednej väčšej fľaše nazývanej „botellón“ popíjajú lacnejší alkohol v kombinácii s nealkoholickými nápojmi. Niekedy sa na akcii tohto druhu zíde aj niekoľko stoviek ľudí, pričom nedodržiavanie rozostupov, absencia rúšok a pitie z jednej fľaše zvyšuje riziko šírenia koronavírusu.

„Zákaz nočného vychádzania má jeden cieľ. Celé týždne sme hovorili, aby nikto v noci nevychádzal von, aby sa ľudia nestretávali a nepožívali alkohol na ‚botellónových‘ večierkoch. Z obrázkov, ktoré sme videli, je však zrejmé, že sme neboli úspešní,“ vyhlásil katalánsky minister vnútra Miquel Samper.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska polícia bojuje s porušovaním zákazu vychádzania, mladí chodia na tajné párty © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.