Úvod  >  Článok:  Spojené štáty varovali Rusko pred vojenskou misiou vo Venezuele, nebudú sa nečinne prizerať

Spojené štáty varovali Rusko pred vojenskou misiou vo Venezuele, nebudú sa nečinne prizerať

CARACAS 25. marca (WebNoviny.sk) – Americký minister zahraničia Mike Pompeo povedal svoju ruskému rezortnému kolegovi Sergejovi Lavrovovi, že vyslanie vojenského personálu do Venezuely tam len zvyšuje napätie.

Hovorca amerického ministerstva zahraničia Robert Palladino uviedol, že Pompeo v pondelok zavolal Lavrovovi a povedal mu, že „Spojené štáty a krajiny v regióne sa nebudú nečinne prizerať„, ak Rusko podnikne kroky na podporu svojho spojenca, venezuelského prezidenta Nicolása Madura.

Pompeo telefonoval s Lavrovom po tom, čo nemenovaný venezuelský predstaviteľ informoval, že v rámci pretrvávajúcej vojenskej spolupráce cez víkend prileteli do Caracasu dve ruské vojenské lietadlá. Venezuelský novinár Javier Mayorca zase na Twitteri uviedol, že videl, ako zo strojov vyložili približne 35 ton vybavenia. Antonov-124 a menšie lietadlo podľa neho takisto dopravili zhruba sto vojakov, ktorých viedol ruský generál. Správy o ruských lietadlách sa však zatiaľ nepodarilo nezávisle potvrdiť, píše agentúra AP.

Spojené štáty a desiatky ďalších krajín podporujú venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorý tvrdí, že Madurovo znovuzvolenie vlani v máji nebolo legitímne. Maduro zase tvrdí, že USA a Guaidó plánujú vo Venezuele prevrat.

Viac k témam: Rusko, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty varovali Rusko pred vojenskou misiou vo Venezuele, nebudú sa nečinne prizerať © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním