Spoločnosť LeasePlan podporuje dobrovoľníctvo na Slovensku

Share

15.3.2021 (Webnoviny.sk) – CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum, organizátor projektu Dobrovoľník roka a líder na trhu operatívneho lízingu na trhu spoločnosť LeasePlan Slovakia spojili svoje sily pre dobrú vec. Spoločnosť LeasePlan sa stala zlatým partnerom podujatia „Dobrovoľník roka 2020 – odovzdávanie ceny Srdce na dlani“, ktoré sa konalo pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka.

„Sme hrdí, že môžeme byť súčasťou výnimočného projektu, akým ocenenie najlepších z radov dobrovoľníkov na Slovensku nepochybne je. Najmä v týchto zložitých časoch sa úprimná a nezištná pomoc stáva tou najcennejšou službou pre ľudí v núdzi či naše okolie. S radosťou vítame každú aktivitu, ktorá podporuje jeho ďalší rozvoj,“ povedal Lukáš Macko, marketingový manažér zo spoločnosti LeasePlan, ktorý  vo štvrtok 11. marca odovzdával jedno z ocenení Srdce na dlani. Verejnosť mala možnosť galaprogram sledovať online cez živý stream na Facebooku.

Tento rok sa o ocenenie uchádzalo 287 dobrovoľníkov a projektov z celého Slovenska. Celkovo CARDO zastrešuje viac ako 400 organizácií pracujúcich s dobrovoľníkmi po celom Slovensku. Podujatie Dobrovoľník roka vyzdvihuje výnimočných dobrovoľníkov už od roku 2008. Ide o ocenenie, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky (jednotlivci i kolektívy) sú oceňovaní za svoju činnosť v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod. Ocenenie môže byť udelené aj za výnimočný projekt alebo iný prejav solidarity a motivovania k službe pre druhých. „Dobrovoľníci to robia zo srdca, bez nároku na honorár. Neraz aj zdanlivo malé činy či kroky vo výsledku znamenajú veľkú vec a určite menia našu spoločnosť k lepšiemu. Som rada, že v spoločnosti LeasePlan sme našli ďalšieho uvedomelého partnera, ktorý toto všetko oceňuje,“ hovorí Zuzana Vinklerová, výkonná riaditeľka slovenského Národného dobrovoľníckeho centra – CARDO.

O spoločnosti LeasePlan Slovakia, s. r. o.

Spoločnosť LeasePlan je lídrom operatívneho lízingu na Slovensku vo veľkosti vozového parku svojich klientov. Aktuálne veľmi promptne reaguje na stúpajúce trendy aj v oblasti krátkodobej mobility, ktorá je zastrešená samostatným produktom s názvom FlexiPlan. Výhodou je nepomerne kratšie obdobie užívania vozidla s rozumne nastavenou výškou splátky, pričom sa klient nemusí viazať na dlhšie obdobie a vozidlo môže bez poplatku vrátiť už po prvom mesiaci používania.

LeasePlan je aktívny aj v oblasti emisných limitov a ekologickej mobility. Intenzívne podporuje prechod na nulové emisie a budovanie ekologických podnikových flotíl. Budúcnosťou v segmente osobnej dopravy a ekologický rozmer trvalej udržateľnosti je podľa spoločnosti bezemisná a nízkoemisná doprava (elektromobily a hybridy). Ide o efektívny prostriedok znižovania emisií a zlepšovanie kvality života, najmä vo väčších mestách.

Viac informácií nájdete na:
www.leaseplan.sk,
www.facebook.com/LeasePlanSlovakia

Informačný servis

Viac k témam: dobrovoľníctvo, Dobrovoľník roka, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť LeasePlan podporuje dobrovoľníctvo na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...