Stanovský neuspel v extrémnom slalome, mladí Slováci si z majstrovstiev sveta odnášajú tri medaily

21.7.2019 (Webnoviny.sk) – Posledný súťažný deň na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove patril súbojom v extrémnom slalome. V štyroch kategóriách sa zo Slovákov predstavil iba Jakub Stanovský, ktorý po postupe z kvalifikácie stroskotal v osemfinále a nerozšíril medailovú zbierku slovenskej výpravy. Tá získala počas tohto týždňa tri cenné kovy.

Stanovský štartoval medzi „dvadsaťtrojkármi“ a v kvalifikácii dosiahol štrnásty najrýchlejší čas, čo znamenalo postup do vyraďovacích bojov.

V nich sa však mladý vodný slalomár nepresadil. Medzi najlepšiu šestnástku prenikli z každého osemfinále iba dvaja najlepší a Stanovský obsadil v tretej jazde nepostupovú tretiu priečku. Zaujímavosťou je, že o postup ho obral brat Martin, ktorý reprezentuje Kazachstan.

Slováci opúšťajú Krakov s troma medailami. Dve striebra vybojovali ešte v utorok hliadka kanoistov v kategórii do 23 rokov (Marko Mirgorodský, Martin Dodok, Ľudovít Macúš) a tím juniorských kanoistiek (Emanuela Luknárová, Zuzana Paňková, Ivana Chlebová). Tretí cenný kov pridala v sobotu Monika Škachová v súbojoch kanoistiek v kategórii do 23 rokov.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Stanovský neuspel v extrémnom slalome, mladí Slováci si z majstrovstiev sveta odnášajú tri medaily © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.