Stoltenberg pred výročím pripomenul silu NATO, členovia sa napriek nezhodám ubránia pred Ruskom

BRUSEL 1. apríla (WebNoviny.sk) – Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg bagatelizoval nezhody medzi členskými štátmi krátko predtým, ako si aliancia tento týždeň vo Washingtone pripomenie 70. výročie svojho vzniku.

Stoltenberg pripustil, že existujú rozdielne názory na obchod, klimatické zmeny či iránsku jadrovú dohodu, avšak poukázal na to, že 29 spojencov zo Severoatlantickej aliancie je jednotných, čo sa týka potreby vzájomnej ochrany, predovšetkým vo vzťahu k asertívnemu Rusku.

Silou NATO je, že napriek týmto nezhodám sme boli vždy schopní sa zjednotiť okolo našich hlavných úloh. Tými sú ochraňovať a brániť sa navzájom,“ povedal v pondelok Stoltenberg.

Generálny tajomník NATO sa v utorok stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom a vystúpi v Kongrese predtým, než si ministri zahraničia členských štátov aliancie vo štvrtok pripomenú podpísanie zakladajúcej Washingtonskej zmluvy z roku 1949.

Viac k témam: NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg pred výročím pripomenul silu NATO, členovia sa napriek nezhodám ubránia pred Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.