Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov

Share

14.10.2020 (Webnoviny.sk) – Hlavný hygienik má podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na Slovensku príliš veľkú moc. Minister tak reagoval na skutočnosť, že vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Dnes s prekvapením konštatujem, že je to len slovo hlavného hygienika. Mám veľké pochybnosti, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine,“ konštatoval Sulík.

Minister zároveň kritizoval, že o tom kroku nerokovala koaličná rada. „Považujem toto opatrenie z ekonomického pohľadu za mimoriadne škodlivé. Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky prevádzkovateľov,“ vyhlásil. Podľa vlastných slov je z takéhoto vývoja veľmi smutný. „Úplne zbytočne si kazíme ekonomiku,“ myslí si Sulík. Opätovne pritom zopakoval, že zatvárať sa majú prevádzky v ohniskách nákazy.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík kritizuje veľkú moc hlavného hygienika, zbankrotujú možno tisícky prevádzkovateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...