Úvod  >  Článok:  Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video)

Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video)

16.9.2020 (Webnoviny.sk) – Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí, sprísnia sa však ich kontroly. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády premiér Igor Matovič (OĽaNO). Výška sankcie za nedodržanie opatrení bude súvisieť s tým, či sa svadba uskutoční v „červenom alebo zelenom“ regióne.

Premiér ďalej informoval, že majiteľ zariadenia musí akciu nahlásiť minimálne 48 hodín pred jej konaním príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Dodržiavanie pravidiel následne prídu počas konania svadby skontrolovať hygienici spolu s políciou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

🔴🎥Brífing predsedu vlády Igora Matoviča po dnešnom rokovaní vlády

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Streda 16. septembra 2020

 

Ak sa zistí nedodržiavanie opatrení, bude majiteľovi daného zariadenia udelená sankcia a podľa typu regiónu, sa určí výška sankcie. Opatrenia začnú platiť od 1. októbra.

O termíne stužkových slávností, ktoré mávajú končiaci stredoškoláci od októbra do novembra, sa podľa Matoviča ešte diskutuje, no pravdepodobne sa presunú na jar. Dodal, že plesová sezóna tento rok nebude.

>>> Správu aktualizujeme

Viac k témam: Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním