Svitko prišiel v prvej etape Rely Dakar 2022 do cieľa jedenásty, v celkovom poradí je dvanásty

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Štefan Svitko sa v nedeľu posunul už na 12. priečku celkovej klasifikácie súťaže motocyklistov na tohtoročnej edícii Rely Dakar v Saudskej Arábii.

Tridsaťdeväťročný Žaškovčan figuroval po sobotňajšom prológu na 33. pozícii, keďže mal problémy s roadbookom, no v nedeľu dosiahol jedenásty najlepší čas (+17:41 min) posunul sa už do druhej desiatky.

Absolvovali vyše päťsto kilometrov

Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu triumfoval Austrálčan Daniel Sanders, za ktorým Svitko aktuálne zaostáva o 28:36 min.

Druhú priečku si udržal Čiľan Pablo Quintanilla, ktorý na lídra stráca 3:07 min, tretí je priebežne Rakúšan Matthias Walkner (+11:06 min).

V nedeľu jazdci absolvovali spolu 514 kilometrov, z nich 333 km bolo meraných. Štart aj cieľ bol v Ha’il. Trať už absolvovalo 86 motocyklistov.

Obhajca prvenstva spred roka Kevin Benavides z Argentíny po 4. pozícii v sobotu klesol až za Svitka na 14. stupienok.

Kamióny sú ešte na trati

V súťaži štvorkoliek je priebežným lídrom Laisvydas Kancius z Litvy, obhajca prvenstva Manuel Andújar z Argentíny po triumfe v sobotňajšom prológu klesol zatiaľ na 10. pozíciu.

Medzi automobilmi bol rovnako ako v sobotu aj v nedeľu najlepší Nasser Al-Attiyah z Kataru, druhý je v neúplnom poradí Francúz Sébastien Loeb a tretí zatiaľ Čech Martin Prokop.

Predpísaný meraný úsek zatiaľ absolvovalo len 13 automobilov a vo výsledkoch zatiaľ nefigurujú po nedeli druhý Francúz Carlos Sainz, tretí Juhoafričan Brian Baragwanath ani Čech Miroslav Zapletal so slovenským spolujazdcom Marekom Sýkorom.

V súťaži kamiónov sú všetky stroje ešte na trati, súčasťou posádky Maďara Zsolta Darásziho je aj Slovák Ľubomír Palčo.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Svitko prišiel v prvej etape Rely Dakar 2022 do cieľa jedenásty, v celkovom poradí je dvanásty © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.