Sýkora a Zapletal mali na Rely Dakar 2023 nehodu, auto spadlo zo skaly a viackrát sa prevrátilo na strechu (video+foto)

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Pre Slováka Mareka Sýkoru sa slávne motoristické preteky Rely Dakar 2023 v Saudskej Arábii skončili už v druhej etape. Skúsený navigátor a jeho český spolujazdec Miroslav Zapletal vo vozidle Ford F150 EVO mali nehodu, po ktorej museli z podujatia odstúpiť.

Sýkora je úplne v poriadku, no Zapletal si poranil ruku a lekári mu na ňu nasadili ortézu. V nedeľňajšej úvodnej etape skončili v triede automobilov na 44. mieste.

Viackrát sa prevrátili na strechu

„Všetko bolo fajn až do okamihu, keď sme absolvovali výjazd na jednu dunu, ktorá, ako sa následne ukázalo, dunou nebola. Pieskový kopec totiž pokračoval na druhej strane strmou skalou, z ktorej sme spadli. Pri tom páde sme išli viackrát cez strechu. Keby to boli iba plasty, auto by sme určite dali do poriadku a pokračovali. Žiaľ, je posunutý rám a tu v servise sa to opraviť nedá, takže na nás čaká cesta domov,“ uviedol Sýkora v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol Miroslav Majláth.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Piata Rely Dakar im nevyšla

Marek Sýkora s Miroslavom Zapletalom sa zúčastnili na svojej piatej Rely Dakar, pred rokom obsadili 14. pozíciu v triede T1.1 4×4 ako najlepší z českých a slovenských účastníkov. V uplynulej sezóne súťažili vo Svetovom pohári Cross Country Bajas a stali sa tiež vicemajstrami Saudskej Arábie v rely.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rely Dakar 2023 sa koná v dňoch 31. decembra 2022 až 15. januára 2023, pretekári rozdelení do siedmich kategórií absolvujú viac ako 8500 km v rámci 15 etáp, vrátane úvodného prológu.

Slovensko na podujatí reprezentujú ešte štvorkolkár Juraj Varga, motocyklista Štefan Svitko, automobilová posádka Juraj Ulrich s Ľubošom Schwarzbacherom v triede Classic a v kategórii kamiónov Róbert Kasák so spolujazdcom Tomášom Kazarkom aj Ľubomír Palčo.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Sýkora a Zapletal mali na Rely Dakar 2023 nehodu, auto spadlo zo skaly a viackrát sa prevrátilo na strechu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.