Takmer polovica avizovaného poľského mäsa bola napokon zo slovenskej výroby, tvrdí Mikas

Takmer polovica avizovaného poľského mäsa bola napokon zo slovenskej výroby, tvrdí Mikas

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Hygienické kontroly v prevádzkach, kam sa malo dostať rizikové poľské mäso, ukázali, že časť z nahláseného mäsa bola v konečnom dôsledku slovenského pôvodu a bola zdravotne bezpečná.

Mäso dodané len do jednej školskej jedálne

Uviedol to vo vyhlásení hlavný hygienik SR Ján Mikas, podľa ktorého z avizovaného objemu 520 kilogramov hovädzieho mäsa z podozrivých poľských bitúnkov bolo nakoniec preukázateľných 242 kilogramov mäsa od slovenských výrobcov.

„Z našich kontrol vyplynulo, že mäso poľského pôvodu bolo dodané iba do jednej školskej jedálne. Okrem ohlásených 15 zariadení bolo skontrolovaných ďalších 10 zariadení spoločného stravovania a spolu môžeme konštatovať, že zo skontrolovaných oznámených 25 zariadení bolo poľské hovädzie mäso dodané v celkovom množstve zhruba 226 kilogramov,“ uviedol hlavný hygienik s tým, že toto mäso bolo následne použité na prípravu hotových pokrmov.

Nikto nehlásil zdravotné ťažkosti

V súvislosti s týmto mäsom však neboli hlásené zo strany konzumentov kontrolovaných zariadení žiadne zdravotné ťažkosti. Kontroly ďalších siedmich zariadení ešte pokračujú.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa hlavného hygienika na Slovensku od 29. januára do 4. februára vykonali spolu 1 308 kontrol. Najviac prevádzok sa skontrolovalo v Nitrianskom kraji, a to 281. Nasledoval Košický kraj s 260 kontrolami a v Bratislavskom kraji sa uskutočnilo 192 kontrol.

Viac k témam: mäso z Poľska – škandál s bitúnkami
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer polovica avizovaného poľského mäsa bola napokon zo slovenskej výroby, tvrdí Mikas © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.